Ruszył nabór do 3. edycji akceleratora PwC Startup Collider

W połowie miesiąca ruszył nabór do 3. edycji programu PwC Startup Collider. Celem akceleratora jest stworzenie biznesowej platformy do skalowania startupów, zapewniającej innowacyjnym przedsiębiorstwom z gotowymi rozwiązaniami B2B pomoc w rozwoju i wyskalowaniu ich biznesu na rynki zagraniczne w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Aplikacje można składać do 16 grudnia 2018 r.
 

Realizowany przez firmę doradczą PwC program skalowania startupów dedykowany jest przede wszystkim młodym firmom z Europy Środkowo-Wschodniej (CEE), które już działają w tym regionie. Do programu mogą zgłaszać się także startupy z całego świata, które planują ekspansję swoich innowacyjnych technologii i chciałyby rozwijać działalność wraz z PwC w regionie CEE.

Jedną z podstawowych przewag programu jest dostęp do międzynarodowej sieci ekspertów, mentorów i partnerów PwC, a także klientów firmy na całym świecie. W samej tylko Europie Środkowo-Wschodniej są to tysiące firm poszukujące innowacji z obszaru B2B, gotowych do implementacji wewnątrz swoich organizacji.

Program PwC Startup Collider to nie inkubator ani program kierowany do startupów na wczesnym etapie rozwoju. Koncentrujemy się na startupach, które już są obecne na rynku i posiadają gotowy produkt. Naszym zadaniem jest weryfikacja ich modelu biznesowego, a także ich rozwiązań i pomysłów, a następnie skalowanie na nowe rynki lub do nowych branż.

Beata Cichocka-Tylman, dyrektor w zespole innowacji i B+R w PwC Polska

Program od samego początku miał międzynarodowy charakter. Tylko podczas rekrutacji do poprzedniej edycji PwC Startup, swoje zgłoszenia przesłało prawie 300 startupów z 30 krajów Europy, Bliskiego Wschodu i obu Ameryk. Dotychczasowi finaliści programu pochodzą z Europy Środkowo-Wschodniej, ale także spoza regionu, m.in. z Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii.

Program z edycji na edycję ewoluuje, dostosowując zakres poszukiwanych rozwiązań do specyfiki zmieniającego się rynku krajów środkowoeuropejskich, które coraz mocniej otwierają się na innowacje.

Dostrzegamy zmieniające się zapotrzebowanie na innowacje u naszych klientów. Dlatego w tym roku zdecydowaliśmy się szukać rozwiązań aż z 12 obszarów, m.in.: fintech, zarządzanie ryzykiem, Internet Rzeczy, sztuczna inteligencja, e-commerce czy automatyzacja procesów. Te technologie bardzo się od siebie różnią i w każdej branży mogą być odmiennie implementowane wewnątrz korporacji. Popyt na rozwiązania inteligentne, gwarantujące zmianę dotychczasowych procesów i optymalizację nie maleje, wręcz przeciwnie - rośnie.

Magdalena Kwoska, project manager PwC Startup Collider

Nabór do programu skalowania startupów PwC trwać będzie do 16 grudnia 2018 r. Po zamknięciu aplikacji, wszystkie zgłoszenia będą dokładnie analizowane, a z końcem lutego 2019 r. spośród zgłoszeń zostanie wybranych od 10 do 15 najbardziej obiecujących firm. Ta grupa weźmie udział w półrocznym procesie skalowania realizowanym głównie w formule zdalnej. Startupy otrzymają także możliwość udziału w wydarzeniach branżowych i relacyjnych, na których obecny będzie również PwC Startup Collider. Między marcem a wrześniem 2019 r. przedsiębiorcy będą odbywali spotykania z ekspertami PwC i przedstawicielami biznesu. We wrześniu 2019 r. program zakończy wydarzenie specjalne – Demo Day przed inwestorami i potencjalnymi klientami, w trakcie którego startupy będą prezentować swoje produkty, usługi i technologie.

Eksperci PwC podkreślają, że akcelerator Startup Collider nie ogranicza swojej działalności na rzecz startupów wyłącznie do przyspieszenia ich wzrostu, rozbudowywania działalności i generowania zysku. Nieodłącznym elementem programu jest budowanie relacji biznesowych, które nie kończą się wraz z końcem skalowania. Demo Day, czyli zwieńczenie programu, jest jednocześnie początkiem dalszej współpracy.

Wszystkie informacje na temat programu, metod skalowania, wymagań i oferty dla startupów, są dostępne na stronie: startupcollider.pwc.com

 

Skontaktuj się z nami

Magdalena Kwoska

Project Manager, PwC Polska

Tel.: +48 519 507 697

Michał Gołębiewski

Menedżer ds. PR, PwC Polska

Tel.: +48 519 504 245

Obserwuj nas