Liderów elektromobilności w Polsce poznamy na szczycie klimatycznym w Katowicach

Podczas COP24 w Katowicach, PSPA i PwC ogłoszą laureatów rankingu „Lider Elektromobilności 2018”. Wyróżnienia trafią do firm i instytucji najbardziej zaangażowanych w rozwój zeroemisyjnego transportu w Polsce. Ranking odbywa się pod patronatem Ministerstw Inwestycji i Rozwoju oraz Energii.
 

W dniach 2-14 grudnia 2018 r. Polska będzie gospodarzem 24. sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24). Polska prezydencja planuje skupić swój przekaz w kilku obszarach: technologia, człowiek i przyroda. W zakresie technologii, rozumianej jako rozwój przyjaznych klimatowi nowoczesnych rozwiązań, szczególny nacisk zostanie położony na elektromobilność.

W ramach COP24 podpisane zostanie m.in. Partnerstwo na rzecz działań w kierunku rozwoju elektromobilności i zeroemisyjnego transportu „Driving Change Together Partnership”. Deklaracja będzie dedykowana kwestii zmiany technologicznej i organizacyjnej w stronę transportu zeroemisyjnego. Utrzymanie obecnego tempa rozwoju, w tym rozwoju aglomeracji miejskich, przy zachowaniu dotychczasowego modelu transportu oraz dominujących obecnie typów napędu i źródeł energii, jest niemożliwe do pogodzenia z promocją zrównoważonego modelu transportu oraz zmniejszeniem uzależnienia od paliw kopalnych.

Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych i firma doradcza PwC włączają się w dyskusję na temat zagadnień klimatycznych w zakresie transportu. 4 grudnia br., w polskim pawilonie COP24, odbędzie się debata poświęcona wyzwaniom elektromobilności oraz podsumowanie badania dotyczącego rynku e-mobility w Polsce, jego aktualnego stanu oraz perspektyw, przeprowadzonego wspólnie przez PSPA i PwC. W badaniu „Lider elektromobilności 2018”, objętym patronatem honorowym Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwa Energii, biorą udział firmy reprezentujące niemal wszystkie sektory łańcucha wartości w elektromobilności – producenci pojazdów, infrastruktury ładowania, instytucje finansowe, przedsiębiorstwa transportowe i odbiorcy technologii. Badania trwa do 21 listopada br. 
 

Weź udział w badaniu "Lider elektromobilności"

Jest to pierwsza edycja badania, która będzie odwzorowywała rozwój rynku transportu zero- i niskoemisyjnego oraz wskazywała podmioty najbardziej zaangażowane w tym segmencie.

Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający PSPA

Liderzy elektromobilności zostaną wyłonieni na podstawie wyników szczegółowej ankiety, zawierającej pytania o użytkowane pojazdy elektryczne, plany rozwojowe związane z ich zakupem, przewidywane nakłady finansowe na infrastrukturę, ofertę produktową i usług, projekty badawcze lub inne doświadczenia w zakresie e-mobility.

Rozwój elektromobilności będzie generował liczne możliwości biznesowe. Badanie identyfikuje kluczowe podmioty na tym rynku, a wyróżnienia premiują ich zaangażowanie.

Piotr Michalczyk, partner w PwC, lider zespołu doradztwa dla branży motoryzacyjnej

Skontaktuj się z nami

Jakub Kurasz

Jakub Kurasz

Dyrektor, Lider ds. Komunikacji, PwC Polska

Tel.: +48 601 289 381

Michał Gołębiewski

Michał Gołębiewski

Menedżer ds. PR, PwC Polska

Tel.: +48 519 504 245

Obserwuj nas