PwC doradcą transakcyjnym spółki ANT w procesie pozyskania inwestora

Spółka ANT, specjalizująca się w dostarczaniu przedsiębiorstwom oprogramowania do automatyzacji produkcji i zaawansowanej analizy danych, z sukcesem zakończyła proces pozyskania inwestora. Nowym właścicielem firmy zostało BBS Automation. Wiodącym doradcą ANT w całym procesie było PwC.


Zakończenie procesu poszukiwania inwestora to wynik trwających od początku lutego br. przygotowań i późniejszych negocjacji z wybranym gronem inwestorów. W rezultacie rozmów, nowym właścicielem ANT została spółka portfelowa europejskiego funduszu private equity EQT, BBS Automation.

W ciągu ostatnich dwunastu lat działalności rozszerzyliśmy zakres naszej oferty rozwiązań i szukaliśmy silnego partnera, który jeszcze bardziej przyspieszy nasz rozwój. Globalne platformy BBS Automation i EQT pozwolą nam efektywniej i bardziej kompleksowo obsługiwać klientów na całym świecie. Połączenie specjalistycznej wiedzy BBS Automation w zakresie automatyzacji produkcji przemysłowej z doświadczeniem ANT w zakresie oprogramowania do optymalizacji procesów produkcji i zaawansowanej analizy danych pozwolą nam na wspólne wdrażanie zintegrowanych rozwiązań Industry 4.0. Sukces transakcyjny to także zasługa doświadczonego zespołu doradczego PwC.

Jerzy Fulara, wiceprezes zarządu ANT

Rolę wiodącego doradcy transakcyjnego w procesie pozyskania inwestora dla ANT pełnił zespół fuzji i przejęć firmy doradczej PwC, na czele z Magdaleną Komór.

Modułowe podejście do tworzenia oprogramowania oraz globalne doświadczenie ponad 450 implementacji oprogramowania w 30 krajach zapewniły wyjątkową atrakcyjność inwestycyjną ANT, czego dowodem było ogromne zainteresowanie ze strony największych globalnych funduszy private equity, pomimo iż skala działalności spółki nie przekraczała ich minimalnych progów inwestycyjnych. Rosnący poziom automatyzacji firm i dążenie w kierunku koncepcji Przemysłu 4.0 z pewnością przyniosą na naszym rynku kolejne ciekawe inwestycje z tego obszaru.

Magdalena Komór, manager w zespole fuzji i przejęć

Zespół fuzji i przejęć PwC w Polsce tworzy 17 ekspertów.

W procesach transakcyjnych staramy się nie tylko łączyć ciekawe spółki z podmiotami zainteresowanymi inwestycjami, ale przede wszystkim dopasować profil inwestora do oczekiwań klienta. Prowadzony przez nasz zespół projekt dla ANT wymagał połączenia doświadczenia transakcyjnego ze zrozumieniem sektora, co jest kluczowe w tego typu transakcjach.

Adam Demusiak, partner w PwC, lider zespołu fuzji i przejęć

Skontaktuj się z nami

Jakub Kurasz

Dyrektor, Lider ds. Komunikacji, PwC Polska

Tel.: +48 601 289 381

Michał Gołębiewski

Menedżer ds. PR, PwC Polska

Tel.: +48 519 504 245

Obserwuj nas