PwC nagrodzone w najnowszym Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego „Rzeczpospolitej”

PwC zdobyło I miejsce w kategorii „Transakcja roku 2018” w XIII Ogólnopolskim Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego organizowanym przez „Rzeczpospolitą”. Firma została także wyróżniona za prestiżową wygraną przed sądami w podatku dochodowym od osób prawnych oraz otrzymała nagrodę specjalną od dziennikarzy redakcji za promowanie najnowszych trendów i technologii w podatkach.

Kapituła rankingu „Rzeczpospolitej” przyznała PwC główną nagrodę w kategorii „Transakcja roku 2018” aż za dwie transakcje. Pierwszą z nich było doradztwo podatkowe dla spółki PolCom przy sprzedaży 70% udziałów tej Grupy przez rodzinę Słomińskich na rzecz funduszy Griffin i PIMCO, uwzględniające wsparcie w procesie due diligence, w zakresie doradztwa strukturyzacyjnego oraz negocjacji z inwestorami i zamknięcia transakcji. Druga transakcja doceniona przez Kapitułę to doradztwo dla Grupy Azoty w procesie przejęcia przez nią spółki Compo Expert, wpisującego się w realizację strategii ekspansji zagranicznej polskiej firmy.

PwC zostało także wyróżnione za prestiżową wygraną przed sądami w podatku dochodowym od osób prawnych w 2018. Chodzi o wyrok NSA dotyczący zaliczenia odstępnego z tytułu przeterminowanego rozwiązania umowy do kosztów uzyskania przychodów. NSA uznał, że interpretując przepis art. 15 ust. 1 ustawy o CIT, należy kierować się zasadami zdrowego rozsądku. Możliwość odliczenia zapłaty odstępnego stwarza podatnikom możliwość zabezpieczenia i zachowania źródła przychodu.

Dodatkowo, dziennikarze „Rzeczpospolitej” przyznali PwC nagrodę za promowanie najnowszych trendów i technologii w podatkach. Doceniono zarówno aktywne pokazywanie kierunków transformacji cyfrowej w procesach podatkowym, ale także wspieranie przedsiębiorców w dostosowywaniu się do zachodzących zmian. Przykładem takich działań są z liczne raporty, seminaria i webinaria, pokazujące praktyczne przykłady, jak digitalizacja wpływa na poprawę przychodów, upraszczanie procesów i zwiększanie efektywności pracy.

Skontaktuj się z nami

Jakub Kurasz

Dyrektor, Lider ds. Komunikacji, PwC Polska

Tel.: +48 601 289 381

Michał Gołębiewski

Menedżer ds. PR, PwC Polska

Tel.: +48 519 504 245

Obserwuj nas