PwC wzmacnia swoją praktykę prawną w Poznaniu

Z początkiem maja br. do kancelarii PwC Legal w Poznaniu dołączyło dwóch adwokatów, Tytus Niewczyk i Filip Kilanowski. Będą odpowiedzialni za doradztwo prawne dla przedsiębiorstw przede wszystkim w zakresie prawa nieruchomości i prowadzenia sporów sądowych.

Poznań jest kolejnym po Katowicach, Krakowie i Gdańsku miastem, w którym firma doradcza PwC wzmacnia regionalną praktykę prawną.

Tytus Niewczyk ukończył Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się m.in. w prawie nieruchomości oraz prowadzeniu postepowań karnych-gospodarczych. Przeprowadził na rzecz klientów szereg transakcji dotyczących zakupu lub sprzedaży nieruchomości, w tym inwestycji typu green-field. Doradzał także przy komercjalizacji i obsłudze najmu powierzchni handlowych. Reprezentuje również klientów w spraw karnych dotyczących kadry zarządzającej i cywilnych sporach sądowych.

Filip Kilanowski jest również absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prowadzeniu postępowań sądowych z zakresu prawa pracy, prawa gospodarczego, nieuczciwej konkurencji oraz prawa budowlanego. Prowadził sprawy egzekucyjne, reprezentując zarówno wierzycieli, jak i dłużników. Brał również udział jako obrońca w sprawach karnych z zakresu spraw gospodarczych.

PwC Legal w Polsce jest regularnie nagradzana w najważniejszych międzynarodowych rankingach. W najnowszym zestawieniu The Legal 500 EMEA 2019, polska kancelaria otrzymała rekomendacje aż w 4 kategoriach: Commercial, Corporate and M&A, Banking and Finance, Investment Funds oraz w kategorii Dispute Resolution, gdzie indywidualne wyróżnienie przyznano adwokatowi Stanisławowi Żemojtelowi. Z kolei w ogłoszonym w marcu br. rankingu Chambers Europe 2019, trzech prawników kancelarii: Arwid Mednis, Gerard Karp oraz Jean Rossi, uzyskało indywidualne rekomendacje w obszarach ochrony danych osobowych, TMT (Technology, Media and Telecom) i prawa nieruchomości, a dodatkowo kancelaria została wskazana jako Recognized Practitioner w kategorii TMT.

Kancelaria PwC Legal działa w ramach globalnej sieci zrzeszającej ponad 3500 prawników w 97 krajach na świecie. Specjalizuje się m.in w prawie spółek, konkurencji, nieruchomości, finansach i bankowości, fuzjach i przejęciach, postępowaniach sądowych, prawie własności intelektualnej i ochronie danych osobowych.

Skontaktuj się z nami

Jakub Kurasz

Jakub Kurasz

Dyrektor, Lider ds. Komunikacji, PwC Polska

Tel.: +48 601 289 381

Michał Gołębiewski

Michał Gołębiewski

Menedżer ds. komunikacji, PwC Polska

Tel.: +48 519 504 245

Obserwuj nas