7 nowych osób w gronie partnerów PwC w Polsce

26/06/19

Z dniem 1 lipca 2019 r. do grona partnerów PwC w Polsce dołączyło 7 osób: Katarzyna Podgórna (doradztwo w zakresie finansów i rachunkowości), Agata Oktawiec (doradztwo podatkowo-prawne), Maciej Kroenke (doradztwo biznesowe), Łukasz Żochowski (doradztwo biznesowe), Mikołaj Woźniak (doradztwo podatkowo-prawne), Maciej Przybyłowski (doradztwo biznesowe) oraz Piotr Rudzki (doradztwo biznesowe).

Podgórna
Katarzyna Podgórna – partner w PwC, lider zespołu Capital Markets and Accounting Advisory Services Tools (CMAAS Tools).

Odpowiada za opracowywanie i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań usprawniających procesy w działach finansowych firm, m.in. przy wykorzystaniu narzędzi IT.

Kasia jest biegłym księgowym i członkiem ACCA. Posiada uprawnienia audytora (Polska Izba Biegłych Rewidentów) oraz certyfikat audytora wewnętrznego (IIA). Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej, gdzie studiowała na kierunku Finanse i Bankowości.

Oktawiec
Agata Oktawiec – partner w PwC, ekspert w zakresie międzynarodowego prawa podatkowego.

Odpowiada za doradztwo podatkowe w kwestiach związanych ze złożonymi regulacjami prawa podatkowego, takimi jak restrukturyzacje, wejścia na nowe rynki, zmiany modeli biznesowych, fuzje i przejęcia. Specjalizuje się w tematyce zakładu (PE), podatku u źródła (WHT) oraz raportowania schematów podatkowych (MDR). 

Agata jest certyfikowanym doradcą podatkowym. Ukończyła zarządzanie i marketing na SGH oraz prawo na Uniwersytecie Warszawskim.

Kroenke
Maciej Kroenke – partner w PwC, lider zespołu Revenue Management w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Jest odpowiedzialny za doradztwo strategiczne w zakresie strategii cenowych, customer experience i lojalności klientów. Doradza polskim i międzynarodowym firmom działającym w sektorze B2C i B2B. 

Maciej jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej, posiada także dyplom CEMS MIM Universita Luigi Bocconi w Mediolanie. Jest autorem wielu publikacji dotyczących pricingu.

Zochowski
Łukasz Żochowski – partner w PwC, lider zespołu zarządzania ryzykiem finansowym (Financial Risk Management, FRM).

Prowadzi projekty dla instytucji rynku finansowego z zakresie analizy i modelowania ryzyka (IRB, ICAAP, stress testy, IFRS9) oraz integracji i transformacji kluczowych obszarów w tym zakresie.

Łukasz studiował w Polsce i Holandii. Jest absolwentem warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej. Posiada także certyfikaty FRM oraz CFA.
 

Woźniak
Mikołaj Woźniak – partner w PwC, lider zespołu Tax Reporting & Strategy Tax.

Odpowiada za obsługę klientów w zakresie raportowania podatkowego w Polsce. Rozwija usługi związane z efektywnym zarządzaniem funkcją podatkową, takie jak analiza dojrzałości podatkowej, opracowanie strategii, czy też zarządzanie kwestiami podatkowymi w firmach działających w wielu krajach.

Mikołaj jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Jest licencjonowanym doradcą podatkowym.
 

Przybyłowski
Maciej Przybyłowski – partner w PwC, lider zespołu Financial Crime Unit w Gdańsku.

Odpowiada za rozwój usług dla międzynarodowych instytucji z sektora finansowego w obszarach związanych z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w pracy dla firm z sektora finansowego, zarówno w zakresie AML, jak również zarządzania operacjami, projektami, zarządzania zmianą i zwiększania efektywności biznesowej.

Maciej jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego.

Rudzki
Piotr Rudzki – partner w PwC, lider zespołu Corporate Finance w dziale doradztwa biznesowego.

Specjalizuje się m.in. w doradztwie transakcyjnym, odpowiadając za sporządzanie wycen przedsiębiorstw, zarówno na potrzeby transakcji fuzji i przejęć, jak i wycen niezbędnych na etapie potransakcyjnym, w tym dla celów księgowych i podatkowych. Piotr odpowiada również za doradztwo w obszarze innowacji. 

Piotr jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

    

 

Skontaktuj się z nami

Jakub Kurasz

Jakub Kurasz

Dyrektor, Lider ds. Komunikacji, PwC Polska

Tel.: +48 601 289 381

Michał Gołębiewski

Michał Gołębiewski

Menedżer ds. PR, PwC Polska

Tel.: +48 519 504 245

Obserwuj nas