PwC po raz kolejny z nagrodą za doradztwo transakcyjne (M&A) w konkursie Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych

03/06/20

W tegorocznej edycji konkursu organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych (PSIK) skierowanym do podmiotów związanych z rynkiem private equity i venture capital, firma doradcza PwC otrzymała kolejny rok z rzędu nagrodę w kategorii Doradca transakcyjny (M&A).

Celem Konkursu Nagrody PSIK, organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych od 2018 roku, jest wyróżnianie zarządzających funduszami private equity/venture capital oraz firm doradczych, banków i kancelarii prawnych za ich osiągnięcia na polskim rynku PE/VC. Konkurs promuje także najwyższe standardy profesjonalne w branży oraz wkład inwestorów PE/VC w rozwój polskich spółek.

Zespół Deals Platform w PwC Polska to ponad 150 ekspertów, specjalizujących się w złożonych procesach transakcyjnych, przede wszystkim w aspektach takich jak: fuzje i przejęcia, doradztwo strategiczne i commercial due diligence, due diligence finansowe, due diligence podatkowe, finansowanie i restrukturyzacje oraz wyceny i modelowanie finansowe.

PwC jest liderem polskiego rynku pod względem liczby realizowanych transakcji. Jako zespół Deals Platform doradzamy naszym klientom na wszystkich etapach cyklu transakcyjnego, od wyceny wartości biznesu i identyfikowania potencjalnych spółek do nabycia, poprzez egzekucję transakcji, aż po działania posttransakcyjne - niezwykle istotne w kontekście budowania wartości w dłuższej perspektywie lub ochrony tej wartości w takich momentach jak ten, w którym znajdujemy się obecnie.

Rafał Dróbka, partner PwC, lider doradztwa transakcyjnego w PwC

Nagroda PSIK dla najlepszego Doradcy transakcyjnego M&A w 2019/2020 to dla nas bardzo ważne wyróżnienie, tym bardziej, że otrzymujemy je kolejny rok z rzędu. Jesteśmy zaszczyceni ciągłym zaufaniem bardzo wymagającej grupy inwestorów, jaką są fundusze private equity. W 2019 r. byliśmy doradcą wiodącym (M&A) w zamkniętych z sukcesem transakcjach z udziałem polskich przedsiębiorców i czołowych globalnych i regionalnych funduszy private equity, m.in. Carlyle, Innova Capital, Hellman&Friedman, Advent Int, Bain, Waterland i Aberdeen. Byliśmy i jesteśmy częścią największych projektów konsolidacyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej, m.in. w takich branżach jak fintech, opakowania, kosmetyki i energia odnawialna.

Adam Demusiak, partner PwC odpowiedzialny za obszar M&A

Skontaktuj się z nami

Jakub Kurasz

Jakub Kurasz

Dyrektor, Lider ds. Komunikacji, PwC Polska

Tel.: +48 601 289 381

Piotr Kołomycki

Piotr Kołomycki

Ekspert ds. PR, PwC Polska

Tel.: +48 519 506 606

Obserwuj nas