Top 30 najlepszych producentów oprogramowania na rynkach rozwijających się

Co wnoszą do świata globalnego oprogramowania?

385,3 mld $

globalna wartość rynku oprogramowania

272,2 mld $

udział 100 globalnych liderów

5,3 mld $

udział top 30 firm z rynków rozwijających się

Dzięki temu, że twórcy oprogramowania z całego świata mają możliwość rozpoczynania działalności i dystrybucji produktów na całym świecie, branża programistyczna stała się bardziej globalna niż kiedykolwiek przedtem

Konkurowanie globalnych sprzedawców oprogramowania z firmami z Seulu, Szanghaju i innych rynków wschodzących jest obecnie równie prawdopodobne jak ich konkurowanie z firmami z Seattle lub Doliny Krzemowej. Jeżeli jeszcze nie podjęli takiej konkurencji, to niebawem mogą zacząć. Z równym prawdopodobieństwem mogą się też zastanawiać się nad współpracą z tymi spółkami lub ich przejęciem.

Co to za firmy? Co charakteryzuje te z nich, które odnoszą sukcesy?

Publikacja PwC „Top 30 firm tworzących oprogramowanie na rynkach wschodzących” odpowiada na pierwsze z tych pytań – to regionalni sprzedawcy, którzy w ciągu ostatnich kilkunastu lat wyrośli na globalnych graczy. Stworzyliśmy ten ranking w ramach naszego stałego projektu dotyczącego wyboru 100 globalnych liderów w dziedzinie oprogramowania przy współudziale firmy badawczej International Data Corp. (IDC). Ranking bazuje na przychodach za 2014 rok, za który dostępne są ostatnie dane całoroczne.

Skontaktuj się z nami

Paweł Wesołowski

Partner, lider sektora mediów i rozrywki, PwC Polska

Tel.: +48 22 746 4247

Obserwuj nas