Software Asset Management Meet-up #2 - spotkanie praktyków zarządzania oprogramowaniem i licencjami

Z przykrością informujemy, że ze względu na sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa (COVID-19), kierując się przede wszystkim troską o zdrowie nas wszystkich, podjęliśmy decyzję o przesunięciu w czasie zaplanowanego na tę środę (11.03) spotkania „Software Asset Management Meet-up #2 - spotkanie praktyków zarządzania oprogramowaniem i licencjami”.

Nowy termin spotkania - jeżeli pozwolą na to okoliczności, to 12.05.2020 r., od 13.00 do 17.30.
 

Zapraszamy do udziału w już drugim spotkaniu dedykowanego tematyce Software Asset Management - zarządzaniu oprogramowaniem i licencjami.

Spotkanie, w interaktywnej formie, będzie poświęcone bieżącym wyzwaniom, którym muszą sprostać organizacyjni eksperci w obszarze SAM. Wspólnie będziemy starać się znaleźć praktyczne rozwiązania. Podczas naszego spotkania chcemy z Państwem przedyskutować 3 tematy - techniczny, licencyjny oraz procesowy, które mogą być praktycznie wykorzystane w Państwa programach SAM.

Podczas spotkania będziemy prowadzić aktywną dyskusję w trzech obszarach:

1. Software Asset Management bez narzędzia - czy to jeszcze możliwe?

Czy można realizować Software Asset Management bez dedykowanego, płatnego oprogramowania SAM? Na to pytanie postarają się odpowiedzieć nasi eksperci. Porozmawiamy o sposobach inwentaryzacji oprogramowania za pomocą darmowych narzędzi oraz podzielimy się wiedzą z zakresu analizy danych. 

 Wprowadzenie:

  • Dominik Podgórski, ekspert PwC w Zespole License Management

View more

2. Podstawy licencjonowania Oracle

W ramach tej części wprowadzimy uczestników w świat licencjonowania produktów technologicznych firmy Oracle. Przedstawimy i omówimy ogólne zasady licencjonowania produktów Oracle na bazie podstawowych metryk licencyjnych wraz z szerokim opisem ich zastosowań. Wskażemy newralgiczne obszary ryzyk compliance’owych w ujęciu SAM. 

Wprowadzenie:

  • Marcin Zielnica, Oracle Polska, Zespół LMS

View more

3. ISO 19770-1 - czy warto wdrażać SAM zgodnie z normą?

Wdrożenie Software Asset Management w organizacjach to często długotrwały proces. Czy warto kierować się normą ISO 19770-1 w budowaniu programu SAM? Czy spełnienie wszystkich wymagań normy ma sens? W trakcie sesji omówimy standardy  SAM i pokażemy gdzie szukać inspiracji, rozwijając swój swój własny Program SAM.

Wprowadzenie:

  • Bartosz Rychlewski, ekspert PwC w Zespole License Management.

View more

Agenda

09:00- 09:15 Rozpoczęcie spotkania i rejestracja
09:15 - 10:15

Software Asset Management bez narzędzi - czy to jeszcze możliwe?

(Dominik Podgórski, PwC)

10:15 - 10:30 Przerwa kawowa
10:30- 12:00

Podstawy licencjonowania Oracle

(Marcin Zielnica, Oracle Polska)

12:00 -12:15 Przerwa kawowa
12:15 - 13:00

ISO 19770-1 - czy warto wdrażać SAM zgodnie z normą?

(Bartosz Rychlewski, PwC)

13:00 - 13:30 Dyskusja i zakończenie spotkania

Informacje dodatkowe:

Zapraszamy do udziału specjalistów SAM, osoby zajmujące się tematyką licencyjną oraz osoby, które dopiero wdrażają się w świat SAM. 

Liczba miejsc ograniczona. Zastrzegamy sobie prawo do selekcji zgłoszeń i ograniczenia wstępu na wydarzenie wybranym podmiotom (w szczególności konkurencyjnym wobec organizatora).

Rejestracja nie jest równoznaczna z potwierdzeniem udziału. Na kilka dni przed wydarzeniem wyślemy drogą mailową potwierdzenie uczestnictwa

 

Skontaktuj się z nami

Bartosz Rychlewski

Bartosz Rychlewski

Menedżer, PwC Polska

Tel.: +48 515 607 992

Obserwuj nas