Nominacje do Polskich Nagród Filmowych ORŁY 2016 ogłoszone

Dziś, 4 lutego 2016 roku o godzinie 12.00, w Pałacu Prymasowskim w Warszawie zostały ogłoszone nominacje do Polskich Nagród Filmowych ORŁY 2016, dorocznych nagród Polskiej Akademii Filmowej.

Tegoroczny Konkurs rozpoczął 12 stycznia 2015 roku, kiedy to firma doradcza PwC, nadzorująca przebieg i gwarantująca wiarygodność procesu głosowania, wysłała do członków Akademii imienne karty. Pierwsza tura głosowania trwała do 1 lutego. 

Do tegorocznych Polskich Nagród Filmowych kandydowały aż 53 polskie filmy fabularne, a w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny członkowie Akademii wybierali spośród 63 produkcji.

Do momentu publicznego otwarcia kopert wyniki głosowania członków Polskiej Akademii Filmowej znało tylko dwóch Partnerów PwC, Krzysztof Szułdrzyński i Piotr Wyszogrodzki, którzy osobiście odpowiadają za tajność i poprawność procesu głosowania. To już 18 raz PwC czuwa nad największą tajemnicą polskiego kina!

Najwięcej nominacji - aż dziewięć - zdobył film Małgorzaty Szumowskiej "Body/Ciało", za który reżyserka odebrała już Srebrnego Niedźwiedzia za reżyserię na ubiegłorocznym Berlinale. Powody do radości mają też twórcy filmów "Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy" w reżyserii Janusza Majewskiego i "Moje córki krowy" Kingi Dębskiej: obie produkcje mają szansę na 7 nagród.

Skontaktuj się z nami

Jakub Kurasz

Jakub Kurasz

Dyrektor, Lider ds. Komunikacji, PwC Polska

Tel.: +48 601 289 381

Piotr Kołomycki

Piotr Kołomycki

Ekspert ds. PR, PwC Polska

Tel.: +48 519 506 606

Obserwuj nas