PwC zwycięzcą Audit Innovation of the Year za wykorzystanie sztucznej inteligencji w audycie

Zespół audytu PwC już drugi raz z rzędu został wyróżniony nagrodą  Audit Innovation of the Year przyznawaną przez International Accounting Bulletin. W tym roku doceniono innowacyjne narzędzie GL.ai, wykorzystujące sztuczną inteligencję do analizy transakcji księgi głównej w celu sprawdzenia prawidłowości danych

Co roku kapituła konkursu Audit Innovation of the Year, złożona z ekspertów ds. rachunkowości, przyznaje nagrody za innowacyjne rozwiązania wdrożone w obszarze audytu. PwC otrzymało nagrodę za narzędzie GL.ai, które wykorzystuje algorytm sztucznej inteligencji do analizy transakcji księgi głównej, aby sprawdzić prawidłowość danych i wyłapać ewentualne nieprawidłowości. Rok wcześniej PwC zostało wyróżnione za narzędzie Halo, służące do analizy danych audytowych.

Nowe technologie odgrywają kluczową rolę we wszystkich branżach i obszarach działalności firm. Audyt nie jest wyjątkiem, a takie rozwiązania jak stworzone przez PwC GL.ai daje niezwykle duże możliwości jeśli chodzi o automatyzację i przyspieszenie rutynowych i czasochłonnych czynności. Cieszymy się, że nasza praca została dostrzeżona i nagrodzona” – mówi Krzysztof Szułdrzyński, Partner zarządzający działem audytu w PwC Polska.

Kapituła konkursu dokonuje oceny m.in. na podstawie następujących kryteriów: faktyczny wpływ narzędzia/rozwiązania na poprawę wydajności, dokładność i niezawodność, unikalność rozwiązania na rynku.

Prototyp narzędzia PwC GL.ai jest obecnie testowany w audytach w Kanadzie, Niemczech, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Dotychczasowe doświadczenia potwierdzają, że wykorzystanie GL.ai przyspiesza proces badania, zapewnia klientom i zespołom ds. audytów większy komfort, poświęca więcej uwagi  obszarom prawdziwego ryzyka i generuje dodatkowe informacje, które pomagają zwiększyć skuteczność zarówno dla biegłego rewidenta, jak i firmy.

Informacje o PwC

W PwC naszym celem jest budowanie społecznego zaufania i rozwiązywanie kluczowych problemów. Jesteśmy siecią firm działającą w 158 krajach. Zatrudniamy ponad 236 tysięcy osób dostarczających naszym klientom najwyższą jakość usług w zakresie audytu, doradztwa biznesowego oraz doradztwa podatkowego i prawnego. W Polsce PwC posiada 8 biur regionalnych – w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie i Rzeszowie, a także Centrum Kompetencyjne w Gdańsku oraz dwa Service Delivery Center w Katowicach i Opolu. Spółki PwC  w Polsce zatrudniają ponad 4 500 osób. Dowiedz się więcej na www.pwc.pl.

Aplikacja mobilna PwC Espresso do pobrania

Subskrypcja publikacji PwC

Skontaktuj się z nami

Agnieszka Janković-Żelazna

Starszy menedżer ds. marketingu, komunikacji i rozwoju biznesu, PwC Polska

Tel.: +48 519 504 385

Michał Gołębiewski

Menedżer ds. komunikacji, PwC Polska

Tel.: +48 519 504 245

Obserwuj nas