PwC w Polsce wzmacnia ofertę usług dla dyrektorów finansowych, rozbudowuje zespół ds. rozwiązań SAP

PwC zwiększa ofertę usług dla dyrektorów finansowych. Liderem nowego 30-osobowego zespołu ds. rozwiązań SAP (Intelligent Enterpise Advisory) został Adam Bieńko, nowy partner PwC Polska. Istotnie poszerza się grono ekspertów PwC zajmujących się doradztwem technologicznym. Dziś w Polsce to już ponad 600 osób.

Rozbudowa zespołu specjalistów SAP w Polsce jest dla PwC naturalnym kolejnym krokiem w kierunku wzmacniania usług związanych z transformacją cyfrową. Tym samym znacznie zwiększamy zakres usług dla dyrektorów finansowych (CFO). Obecnie w zespole technologicznym PwC w Polsce pracuje niemal 600 ekspertów. Zajmują się oni także pełną analityką danych, cyberbezpieczeństwem, ochroną danych osobowych i implementacją odpowiednich systemów.

Anna Sieńko, partner w PwC, lider zespołu doradztwa technologicznego

Rozwiązania SAP są wykorzystywane przez firmy do kompleksowego wsparcia biznesu, od podstawowych procesów w obszarze finansów, logistyki czy zarządzania personelem, po zaawansowane zagadnienia optymalizacji łańcucha dostaw, wielokanałowej sprzedaży, analityki predykcyjnej. Najnowsze rozwiązania wykorzystują mechanizmy sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, a nawet komunikacji głosowej z użytkownikami. SAP położył w ostatnich latach bardzo duży nacisk na rozwój rozwiązań chmurowych, organizacja IDC uznała SAP S/4HANA Cloud za najlepsze rozwiązanie ERP w chmurze dla średnich i dużych firm o złożonej strukturze organizacyjnej działających w międzynarodowym otoczeniu biznesowym.

Adam Bieńko

Nowym zespołem będzie kierował Adam Bieńko, który dołączył do PwC w roli partnera na początku października.  Adam posiada ponad 20-letnie doświadczenie w zakresie doradztwa oraz wdrożeń rozwiązań SAP, które zdobywał m.in. w SAP Polska oraz Deloitte, pracując zarówno dla klientów z Polski, jak i całego regionu Europy Centralnej.

Zwiększanie efektywności modeli biznesowych, poszukiwanie skuteczniejszych rozwiązań zarządzania ludźmi czy doświadczeniem klienta odbywa się przede wszystkim w oparciu o nowe technologie. Klienci coraz częściej patrzą na swoje działania w sposób kompleksowy i oczekują od nas nie tylko wdrożenia konkretnego systemu, ale całościowego podejścia do transformacji ich biznesu. Doradztwo technologiczne PwC, wzmocnione o kompetencje zespołu SAP, jest odpowiedzią na te oczekiwania.

Adam Bieńko, partner w PwC, lider zespołu SAP

Do zespołu dołączył także m.in. Jarosław Karski, który objął stanowisko dyrektora w zespole SAP (Intelligent Enterprise Advisory). Wcześniej pracował w SAP Polska, Microsoft, a także w Deloitte.

Wieloletnie doświadczenie ekspertów naszego zespołu we wspieraniu klientów podczas uruchamiania systemu SAP oraz wiedza na temat najnowszych rozwiązań chmurowych, takich jak SAP Success Factors czy S/4 HANA Cloud, które jest już od kilku tygodni dostępne także dla firm w Polsce, pozwoli nam z sukcesem realizować innowacyjne projekty usprawniające biznes.

Jarosław Karski, dyrektor w zespole SAP w PwC

Skontaktuj się z nami

Jakub Kurasz

Dyrektor, Lider ds. Komunikacji, PwC Polska

Tel.: +48 601 289 381

Michał Gołębiewski

Menedżer ds. PR, PwC Polska

Tel.: +48 519 504 245

Obserwuj nas