Kancelaria PwC Legal od 10 lat obecna w Polsce

10/09/19

PwC Legal w Polsce właśnie kończy 10 lat. Kancelaria działa w ramach globalnej sieci zrzeszającej ponad 3500 prawników w 97 krajach na świecie. Polscy prawnicy są regularnie nagradzani w najbardziej prestiżowych rankingach, takich jak ranking "Rzeczpospolitej", The Legal 500 i Chambers Europe, a także zaangażowani w innowacyjne projekty edukacyjne – Legal MBA i studia FinTech.

Obecnie w PwC Legal w Polsce pracuje niemal 80 prawników, którzy łączą wiedzę teoretyczną z wieloletnią praktyką na rzecz polskich i zagranicznych firm. W ciągu 10 lat, dzięki zaufaniu naszych klientów, zrealizowaliśmy wiele wymagających projektów, rozwijając naszą działalność w kierunku komplementarności i integralności usług, co jest możliwe poprzez ścisłą współpracę z ekspertami PwC z obszarów doradztwa podatkowego, audytu i doradztwa biznesowego. Usługi PwC Legal podążają za zmieniającą się rzeczywistością, dlatego w naszej pracy jest coraz więcej nowych technologii, abyśmy mogli jeszcze lepiej odpowiadać na wyzwania naszych klientów.

Cezary Żelaźnicki, partner zarządzający kancelarią PwC Legal w Polsce

PwC Legal w Polsce działa w 5 biurach: w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Specjalizuje się m.in. w prawie spółek, w tym w transakcjach fuzji i przejęć oraz reorganizacjach międzynarodowych, finansach i bankowości, konkurencji, nieruchomości, postępowaniach sądowych oraz ochronie danych osobowych i prawie własności intelektualnej.

Nagrody i wyróżnienia

Kancelaria i jej prawnicy regularnie są nagradzani w prestiżowych rankingach. W Rankingu Kancelarii Prawniczych 2019 zorganizowanym przez „Rzeczpospolitą” PwC Legal została nagrodzona jako lider w kategoriach Prawo spółek i prawo handlowe oraz Doradzanie prywatnym klientom, a dwaj prawnicy kancelarii otrzymali indywidualne nagrody.

W najnowszym zestawieniu The Legal 500 EMEA 2019 PwC Legal otrzymało rekomendacje aż w 4 kategoriach: Commercial, Corporate and M&A, Banking and Finance, Investment Funds oraz w kategorii Dispute Resolution. Z kolei w rankingu Chambers Europe 2019, trzech prawników kancelarii uzyskało indywidualne rekomendacje w obszarach ochrony danych osobowych, TMT (Technology, Media and Telecom) i prawa nieruchomości, a dodatkowo kancelaria została wskazana jako Recognized Practitioner w kategorii TMT.

Nowe technologie

W pracy kancelarii coraz większy udział mają nowe technologie. Innowacyjny dział PwC Legal, Centre of Excellence (Legal CoE), świadczy usługi outsourcingu procesów prawnych. Prawnicy Legal CoE wykorzystują w codziennej pracy szereg rozwiązań IT automatyzujących część procesów, w tym search & screening tools, case workflow trackers czy collaboration platforms. CoE stanowi również dla PwC Legal platformę do weryfikowania narzędzi dostępnych na rynku (w tym testowania narzędzi opartych o technologię sztucznej inteligencji czy machine learning). Co więcej, prawnicy Legal CoE zajmują się przygotowywaniem i strukturyzowaniem danych wykorzystywanych przez algorytmy automatyzujące, jak również uczestniczą w ich tworzeniu.

Edukacja

Kancelaria inicjuje i aktywnie uczestniczy w projektach edukacyjnych, takich jak Legal MBA, który jest innowacyjnym programem szkoleń, umożliwiającym uczestnikom rozwój umiejętności niezbędnych do adaptowania się do zmieniającego się otoczenia prawnego i biznesowego. Program jest prowadzony wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Prawników Przedsiębiorstw oraz „Rzeczpospolitą”. Pod koniec września br. ruszy jego III edycja.

Kancelaria PwC Legal jest także partnerem merytorycznym studiów FinTech, prowadzonych przez Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie trwa nabór do II edycji studiów.

Skontaktuj się z nami

Jakub Kurasz

Jakub Kurasz

Dyrektor, Lider ds. Komunikacji, PwC Polska

Tel.: +48 601 289 381

Michał Gołębiewski

Michał Gołębiewski

Menedżer ds. PR, PwC Polska

Tel.: +48 519 504 245

Obserwuj nas