Budowanie wartości w transakcjach

Value Creation

W miarę jak przedsiębiorstwa na całym świecie dostosowują się do bezprecedensowych wyzwań, tradycyjny pogląd na wartość wymaga gruntownej zmiany, potrzebna jest szersza i odważniejsza perspektywa.

Transakcja jest niewątpliwie dobrym punktem wyjścia dla budowania wartości biznesu, jednak w długiej perspektywie trzeba zastanowić się co należy zrobić z przejętą firmą w kontekście założonych celów biznesowych. W ramach Deals Platform pomagamy odpowiedzieć na pytania m. in. o strategię firmy, kierunki jej rozwoju, poprawę jej wyników finansowych czy też transformację biznesu.

Niezależnie od tego, czy planujesz przejęcie, rozważasz zbycie, czy też chcesz poprawić wydajność swojego przedsiębiorstwa, nastawienie na tworzenie wartości powinno być w centrum działania Twojego przedsiębiorstwa.

Playback of this video is not currently available

0:57

Jak tworzyć wartość w obliczu tylu wyzwań?

Dla firm, które funkcjonują w dzisiejszym niepewnym i złożonym otoczeniu rynkowym tworzenie wartości jest prawdziwym wyzwaniem. 

Rozwiązaniem może być Plan Budowania Wartości (ang. Value Bridge).

Plan Budowania Wartości może być wykorzystany do zidentyfikowania działań, które mogą z jednej strony zapobiec jej utracie a z drugiej budować wartość w trudnych czasach, jednocześnie wzmacniając pozycję konkurencyjną Twojej firmy.

yellow arrowKliknij, aby zobaczyć przykłady dźwigni Budowania Wartości poniżej.

Ochrona wartości
Inicjatywy na rzecz ochrony firmy i jej wartości

 • Operacje

  Usuń nieefektywność i zoptymalizuj koszty w Twojej firmie. Sprawdź w jaki sposób technologia, np. automatyzacja, może odciążyć istniejące procesy i uwolnić zasoby.

 • Płynność

  Zmniejszenie zadłużenia, zwiększenie dostępnego kapitału obrotowego lub dostęp do najbardziej efektywnej formy finansowania na realizację przejęć.

 • Restrukturyzacja finansowa

  Opcje restrukturyzacji w celu poprawy sytuacji finansowej Twojej organizacji i zmniejszenia obciążenia finansowego, wynikającego z finansowania dłużnego i zobowiązań finansowych lub poprawienia przejrzystości finansowej w celu utrzymania wiarygodności wśród wierzycieli.

 • Mechanizm strategiczny

  Opcje strategiczne, takie jak fuzje i przejęcia, aż po zamknięcie wybranych struktur firmy.

Budowanie wartości
Strategiczne, operacyjne i finansowe inicjatywy na rzecz budowania wartości

 • Strategiczne repozycjonowanie

  Zmaksymalizuj wartość firmy poprzez skuteczne zmiany w portfelu inwestycyjnym, alokacji kapitału lub transformacyjne fuzje i przejęcia.

 • Poprawa wydajności

  Usprawniaj działalność poprzez wzrost biznesu i efektywność operacyjną, biorąc pod uwagę wszelkie potencjalne przeszkody.

 • Optymalizacja aktywów

  Zoptymalizuj kapitał obrotowy netto, nakłady inwestycyjne, podatki i inne pozycje bilansowe, biorąc pod uwagę konsekwencje różnych wyborów strategicznych i operacyjnych.

 • Wpływ na mnożnik

  Przyjmij w firmie perspektywę interesariuszy i ich oczekiwań, aby zidentyfikować szanse i ryzyka, w tym cel, odporność i ESG, które wpływają na wartość mnożnika wyceny biznesu.

Jak możemy pomóc?

Deals Platform to zespół ponad 200 dedykowanych ekspertów.

Specjalizujemy się w złożonych procesach transakcyjnych zaczynając od fuzji i przejęć, przez doradztwo strategiczne i commercial due diligence, due diligence finansowe, due diligence podatkowe, finansowanie, strukturyzację transakcji, planowanie sukcesji i restrukturyzacje, wyceny i modelowanie finansowe, po szeroko pojętą transformację biznesu i wdrożenia technologiczne.

Pomożemy Ci na każdym etapie cyklu inwestycyjnego maksymalizować potencjał biznesu w każdym strategicznym obszarze. Patrzymy holistycznie na wszystkie aspekty wydajności organizacji, aby dopasować działania transformacyjne w całym przedsiębiorstwie lub w wybranym aspekcie jego funkcjonowania. Nasza wiedza specjalistyczna w zakresie finansów, operacji, transakcji, strategii, podatków i księgowości pozwala nam patrzeć szeroko i długoterminowo, aby wesprzeć Twoją firmę w przygotowaniu do osiągania trwałych wyników w przyszłości. Dzięki temu całościowemu podejściu możemy skoncentrować się na wydobywaniu maksymalnej wartości dla naszych klientów w całym cyklu fuzji i przejęć.

Oferujemy wszechstronne usługi transakcyjne, począwszy od fuzji i przejęć do implementacji technologicznej, umożliwiając firmom osiąganie trwałych wyników w przyszłości.

Nasi wybrani eksperci prowadzący projekty budowania wartości

Dyrektor, PwC Polska, Deals Origination, Delivering Deal Value

Dyrektor, PwC Polska, Deals

Menedżer, PwC Polska, Deals

Partner, PwC Polska, Deals Tax

< Back

< Back
[+] Read More

Dyrektor, PwC Polska, Deals Tax

Partner, PwC Polska, Legal

Partner, PwC Polska, Capital Markets, Financial Reporting

Senior Manager, PwC Polska, Accounting Advisory

< Back

< Back
[+] Read More

Dyrektor, PwC Polska, Tax Technology

Dyrektor, PwC Polska, Technology

Dyrektor, Strategy&, Strategy

Dyrektor, PwC Polska, Cloud & Digital

< Back

< Back
[+] Read More

Jak działamy?

Wiemy, że nie ma uniwersalnego modelu budowania wartości firmy. Sytuację każdej firmy rozpatrujemy indywidualnie, dlatego budowanie wartości będzie się różnić w zależności od sektora i okoliczności.

Nasze podejście opiera się przede wszystkim na potrzebach klienta oraz wyzwaniach jakie stoją przed prowadzonym biznesem. Dla każdego klienta opracowujemy dedykowany Plan Budowania Wartości Firmy.

 

Co nas wyróżnia?

W ramach Planu Budowania Wartości Firmy jesteśmy z Tobą nie tylko na etapie strategicznym, ale także poprowadzimy Cię przez cały proces realizacji egzekucji, dzięki zespołowi ekspertów z różnych dziedzin. Stanowi to unikalną wartość na rynku CEE wśród firm doradztwa strategicznego. Podejście PwC zapewnia nieustanną koncentrację na znajdowaniu i zdobywaniu maksymalnej wartości w całym cyklu życia transakcji, zarówno w krótkim, jak i długim okresie.

Zapytaj o ofertę dopasowaną do potrzeb Twojej organizacji

Skontaktuj się z nami

Marta Pabiańska

Marta Pabiańska

Partner, Podatki, PwC Polska

Tel.: +48 502 184 688

Rafał Dróbka

Rafał Dróbka

Partner, PwC Polska

Adam Demusiak

Adam Demusiak

Partner zarządzający, Doradztwo transakcyjne, PwC Polska

Tel.: +48 22 746 7442

Krzysztof Badowski

Krzysztof Badowski

Partner, Strategy&, PwC Polska

Tel.: +48 608 333 277

Obserwuj nas