Automatyzacja

Posłuchaj wywiadu o automatyzacji procesów z Savvasem Savva - CFO w JLL

Nowoczesne funkcje finansowe w JLL

O tym, jak CFO międzynarodowej firmy z sektora nieruchomości tworzy funkcję finansową przyszłości z wykorzystaniem nowoczesnej technologii, aby mocniej wspierać biznes, dostarczając wiarygodnych danych i ułatwiając podejmowanie decyzji.

JLL to nowoczesna organizacja, która mocno inwestuje w nowe technologie i z powodzeniem wykorzystuje narzędzia RPA i AI w swojej działalności.

Posłuchaj wywiadu z Savvasem Savvą, CFO JLL na region CEE, który dodatkowo jest odpowiedzialny za funkcje IT, i który dzieli się swoim spojrzeniem na dziejącą się wokół nas rewolucję cyfrową - jak i dlaczego firmy powinny się przystosować, jak wykorzystać zachodzące zmiany do zwiększania wartości dostarczanej przez działy finansowe. Czy nowoczesne technologie pomagają w usprawnieniu procesów zapewnienia zgodności z nowymi regulacjami? Zapraszamy do obejrzenia wywiadu.

loading-player

Playback of this video is not currently available

Nowe regulacje wymagają dostosowania się do cyfrowej rzeczywistości

JPK, e-sprawozdania, biała lista -  coraz więcej regulacji wymaga przygotowania danych finansowych w formacie cyfrowym.

Coraz częściej również administracja państwowa wymusza na organizacjach stosowanie rozwiązań IT. Nowe regulacje zobowiązują na przykład do dostarczania informacji finansowych i deklaracji podatkowych w formacie elektronicznym. Te specyficzne wymogi formalne zmuszają firmy do zmian organizacyjnych - do dostosowania procesów, wdrożenia narzędzi/systemów oraz przeszkolenia pracowników. Umiejętnie przeprowadzona transformacja funkcji finansowej może pozwolić na zmianę modelu operacyjnego całej firmy, a CFO na rozszerzenie jego roli o lidowanie transformacji cyfrowej w całej organizacji.

’’

Nowe regulacje i oczekiwania otoczenia przedsiębiorstwa wymuszają zwiększoną transparentność podatkową od wszystkich uczestników rynku. Wdrożenie nowych technologii w działach finansowych przyspiesza oraz pozwala coraz efektywniej analizować i przetwarzać gromadzone dane na potrzeby raportowania finansowo-podatkowego i komunikacji z otoczeniem. Przy czym, należy pamiętać, że każde wdrożenie wymaga ustandaryzowania procesów, zadbania o właściwą strukturę danych oraz zdefiniowanie reguł automatyzujących przygotowanie finalnych raportów np. deklaracji, plików JPK lub sprawozdań finansowych. Dobre przygotowanie do tego procesu to nie tylko wybór technologii, ale również odpowiednie przygotowanie i zaangażowanie pracowników przez szkolenia i poszerzanie wiedzy na temat możliwości, jakie dają nowe technologie. 

- Marcin Sidelnik, Partner PwC, technologie w podatkach

Zobacz jak firmy zmieniają się pod wodzą nowoczesnych CFO - zainspiruj się pozostałymi historiami
 

{{filterContent.facetedTitle}}

Zapisz się na newsletter i otrzymaj materiał premium dla CFO 
"Raportowanie przyszłości - format XBRL w sprawozdawczości finansowej"

* pola obowiązkowe

Poprzez kliknięcie przycisku “Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji handlowych, w szczególności newsletterów, od PwC. Każda komunikacja jaką do Ciebie skierujemy będzie zawierała opcję wycofania subskrypcji. Zgodę możesz również wycofać w każdym czasie poprzez wysłanie wiadomości na adres pl_privacy@pwc.com.

Administratorem Twoich danych osobowych jest PwC Advisory spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. lub inna spółka z sieci PwC, w imieniu której wysyłany jest newsletter (lista spółek znajduje się tutaj), z siedzibą w Warszawie (00-633) przy ul. Polnej 11. Dane osobowe przetwarzane będą w celu wysyłania informacji handlowych, w szczególności newslettera. Pełną informację o przetwarzaniu danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Skontaktuj się z nami

Mariusz Dziurdzia

Partner, finanse i transformacja biznesu, PwC Polska

Tel.: +48 502 184 117

Marcin Makusak

Partner, PwC Polska

Tel.: +48 502 184 718

Grzegorz Łaptaś

Partner, Doradztwo biznesowe, PwC Polska

Tel.: +48 513 092 846

Mikołaj Woźniak

Partner, PwC Polska

Tel.: +48 519 507 449

Obserwuj nas
Hide