Michał Balicki

Michał Balicki

Counsel, Adwokat, PwC Legal, PwC Polska

Michał Balicki jest członkiem praktyki prawa pracy w PwC Legal.

Michał posiada kilkunastoletnie doświadczenie w doradztwie z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych oraz ochrony danych osobowych w zatrudnieniu zarówno dla polskich jak i zagranicznych klientów.

Zrealizowane na przestrzeni lat projekty, pozwoliły zdobyć doświadczenie, które pozwala Michałowi patrzeć na potrzeby klientów również przez pryzmat ich celów biznesowych.

Michał doradza klientom w zakresie indywidualnego i zbiorowego prawa pracy w szczególności przy projektach związanych z regulacjami wewnętrznymi, zwolnieniami, restrukturyzacją, związkami zawodowymi oraz czasem pracy. Realizował też liczne projekty dotyczące systemów wynagrodzeń kadry menadżerskiej oraz członków zarządów, również w spółkach z udziałem Skarbu Państwa oraz w sektorze finansowym. Michał wspiera również klientów przy projektach związanych z międzynarodową mobilnością pracowników. 

Michał wielokrotnie brał udział jako prelegent w konferencjach związanych z prawem pracy oraz ochroną danych osobowych.

Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, kurs prawa z elementami ekonomii na Uniwersytecie w Bergen w Norwegii oraz podyplomowe studia z zakresu zarządzania ryzykiem w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Przed dołączeniem do PwC Legal Michał pracował w renomowanych międzynarodowych kancelariach prawnych.

Contact details

Tel.: +48 519 505 705

Email

Specjalizacja

  • Prawo pracy
  • Ubezpieczenia społeczne
  • Ochrona danych osobowych
Obserwuj nas