Kancelaria PwC Legal i jej prawnicy wyróżnieni w prestiżowym rankingu Chambers Europe 2019

Kancelaria PwC Legal w Polsce została wyróżnia w najnowszej edycji rankingu Chambers Europe 2019 za praktykę TMT jako Recognized Practitioner, a trzech prawników kancelarii: Arwid Mednis, Gerard Karp oraz Jean Rossi, po raz kolejny z rzędu uzyskali indywidualne wyróżnienia w obszarach ochrony danych osobowych, TMT i prawa nieruchomości.


Arwid Mednis zdobył indywidualne wyróżnienie w obszarze ochrony danych osobowych (Band 1) oraz za praktykę TMT (Band 3). Gerard Karp jest rekomendowany w praktyce prawa ochrony danych osobowych (Band 3), a Jean Rossi w prawie nieruchomości (Band 4). Wszyscy 3 eksperci byli wyróżnieni także w zeszłorocznej edycji rankingu.

Dodatkowo, sama kancelaria została doceniona za swoją praktykę prawną w obszarze TMT.

Coroczny ranking tworzony przez ekspertów z prestiżowego wydawnictwa Chambers and Partners powstaje na podstawie szczegółowego badania kancelarii prawnych oraz wywiadów z klientami. Pod uwagę brane są takie czynniki jak: jakość świadczonych usług, liczba zrealizowanych projektów, czy terminowość. Ranking jest jedną z najważniejszych publikacji na rynku prawa.

Arwid Mednis

Dr Arwid Mednis w kancelarii PwC Legal kieruje praktyką prawa nowych technologii,  w tym prawa telekomunikacyjnego oraz ochrony danych osobowych. Zajmuje się kwestiami cyberbezpieczeństwa, ochrony informacji oraz dostępem do informacji publicznej. Specjalnością Arwida jest także prawo administracyjne, w szczególności prawo samorządu terytorialnego oraz partnerstwo publiczno-prywatne. W latach 1991-2000 reprezentował Polskę w Komitecie ds. Ochrony Danych Osobowych w Radzie Europy w Strasburgu, w latach 1998-2000 był jego przewodniczącym. Był członkiem Rady Naukowej GIODO, a także autorem i współautorem projektów ustaw dotyczących ochrony danych osobowych i wymiany informacji gospodarczej. Reprezentuje klientów w sprawach regulacyjnych oraz w postępowaniach sądowych i administracyjnych.  Jest docentem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie prowadzi zajęcia m.in. z zakresu dostępu do informacji publicznej, ochrony danych osobowych i prawa łączności elektronicznej.

Gerard Karp

Gerard Karp jest partnerem i liderem praktyki technologii, mediów i telekomunikacji, prawa własności intelektualnej oraz ochrony danych osobowych w kancelarii PwC Legal. Specjalizuje się w prawie nowych technologii, w szczególności ochrony danych osobowych, prawa do prywatności oraz różnorodnych aspektów na styku prawa internetu, wdrożeń informatycznych oraz szeroko pojętego rynku cyfrowego. Posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie na rzecz klientów z branży nowych technologii, e-commerce, handlowej oraz sektorów bankowego, ubezpieczeniowego i farmaceutycznego. W ostatnich latach prowadził wiele projektów multidyscyplinarnych łączących zagadnienia e-commerce, ochronę danych osobowych, prawo własności intelektualnej, jak również szereg projektów wdrożeniowych, w tym w oparciu o rozwiązania chmurowe. Doradzał m.in. przy nowatorskich projektach BIG Data w branżach: logistycznej, handlowej oraz bankowej.

Jean Rossi

Jean Rossi jest liderem praktyki prawa nieruchomości w kancelarii PwC Legal. Dodatkowo, jest także odpowiedzialny za French Desk w PwC. Doradza klientom  w zakresie nabywania nieruchomości oraz finansowania projektów. Aktywnie uczestniczy w życiu społeczności francuskiej w Polsce. Jest między innymi prezesem Union des Français de l’Étranger oraz Conseillers du Commerce Extérieur de la France.

Kancelaria PwC Legal działa w ramach globalnej sieci, zrzeszającej ponad 3500 prawników w 97 krajach na świecie. Specjalizuje się m.in w prawie spółek, konkurencji, nieruchomości, finansach i bankowości, fuzjach i przejęciach, postępowaniach sądowych, prawie własności intelektualnej i ochronie danych osobowych.

Skontaktuj się z nami

Cezary Żelaźnicki

Partner PwC Legal, Radca Prawny, PwC Polska

Tel.: +48 519 507 081

Michał Gołębiewski

Menedżer ds. PR, PwC Polska

Tel.: +48 519 504 245

Obserwuj nas