Doradztwo celno-podatkowe

Analiza regulacji dotyczących cła oraz powiązanych przepisów regulujących przemieszczanie towarów pomiędzy różnymi państwami polegała dotychczas głównie na analizie dokumentów. W wyniku tego, analizy celne były pracochłonne i ograniczały się do wybranego zakresu transakcji.

W PwC opracowaliśmy innowacyjne podejście do analizy celnej, dzięki któremu wesprzemy Twoją firmę w identyfikacji oraz wizualizacji kluczowych kwestii celnych oraz podatkowych.

Usprawnimy Twoje procesy celno-podatkowe poprzez: 

  • identyfikację ryzyk celnych, podatkowych i karno-skarbowych,
  • wskazanie dostępnych oszczędności wynikających z przepisów celnych, akcyzowych i VAT,
  • zaprezentowanie informacji zarządczych dla biznesu w obszarze Customs&Trade, dotyczących zakupów i sprzedaży - w celu znalezienia dalszych oszczędności i efektywności.

Analiza, testowanie i wizualizacja danych

Podstawowym źródłem danych do przeprowadzania analiz są dane uzyskane z Centrum Analitycznego Izby Administracji Skarbowej w Warszawie za wcześniej ustalony okres, np. 3 lata.

Dane otrzymujemy na podstawie udzielonego przez Ciebie pełnomocnictwa. Na tej podstawie analizujemy operacje celne firmy z perspektywy kluczowych obszarów analizy celnej, generujemy i przedstawiamy innowacyjny, zwięzły raport.

Jakie informacje mogą znaleźć się w raporcie? 

  • Analiza poprawności stosowanych przez Spółkę elementów kalkulacyjnych, w tym klasyfikacji taryfowej, pochodzenia celnego towarów, wartości celnej, w celu identyfikacji najważniejszych ryzyk finansowych,
  • Analiza wybranych dokumentów i oświadczeń, składanych przez pracowników Spółki w związku z realizacją transakcji międzynarodowych, w celu identyfikacji obszarów ryzyka osobistego,
  • Identyfikacja potencjalnych oszczędności, w tym możliwość wykorzystania zawieszeń taryfowych, kontyngentów taryfowych, procedur specjalnych itp.,
  • Sugestie dotyczące łańcucha dostaw oraz korzyści handlowych.
     
Przykłady interaktywnych raportów

Doradztwo celne i handel zagraniczny - pozostałe usługi:

Dowiedz się więcej ›

Dowiedz się więcej ›

Dowiedz się więcej ›

< Back

< Back
[+] Read More

Skontaktuj się z nami

Tomasz  Kassel

Tomasz Kassel

Partner zarzadzający, Tax, Legal and People (TLP), PwC Polska

Tel.: +48 502 184 846

Jakub Matusiak

Jakub Matusiak

Partner, PwC Polska

Tel.: +48 502 184 468

Marcin Majewski

Marcin Majewski

Dyrektor, PwC Polska

Tel.: +48 519 504 253

Obserwuj nas