Przestępczość białych kołnierzyków

Doradztwo prawne w zakresie white collar crime

White Collar Crime, czyli przestępstwa gospodarcze dotyczące tzw. białych kołnierzyków to zagadnienie, które generuje wiele pytań i wyzwań.

W efekcie narastającej liczby postępowań z obszaru przestępczości białych kołnierzyków, spraw dotyczących korupcji, działania na szkodę spółki, nadużyć oraz oszustw finansowych, powołaliśmy Departament Prawa karnego gospodarczego, wyspecjalizowanego w doradztwie i reprezentowaniu klientów Kancelarii PwC Legal w zakresie szeroko rozumianych postępowań karnogospodarczych i karnoskarbowych.

W ramach Departamentu współpracujemy z różnymi praktykami PwC m.in. działem postępowań podatkowych. Pozwala nam to zaoferować unikalne na rynku usługi łączące szerokie kompetencje i doświadczenie podatkowe i karnistyczne.

 

Sprawdź, jak możemy pomóc Twojej firmie?

Prawo Karne Gospodarcze

Prowadzimy bieżące doradztwo oraz reprezentujemy klientów (zarówno w charakterze podejrzanych, jak też pokrzywdzonych) w postępowaniach obejmujących sprawy z zakresu prawa karnego gospodarczego, w obszarze:

Prawo Karne Skarbowe

Wykorzystując ścisłą współpracę z działem postępowań podatkowych reprezentujemy również klientów w ramach złożonych i skomplikowanych postępowań karnoskarbowych, w tym w szczególności odnoszących się do oszustw w zakresie podatku VAT oraz CIT, a także przestępstw związanych z uczestnictwem w tzw. obrocie karuzelowym.

W ramach praktyki prawa karnego gospodarczego:

  • przeprowadzamy na potrzeby klientów postępowania prewencyjne w zakresie odpowiedzialności karnoskarbowej
  • wdrażamy szereg procedur wewnętrznych pozwalających na zabezpieczenie się przed ryzykiem w obszarze prawa podatkowego

Skontaktuj się z nami

Michał Rams

Michał Rams

Partner PwC Legal, Lider Zespołu White Collar Crime, Adwokat, PwC Polska

Tel.: +48 519 506 859

Obserwuj nas