Skip to content Skip to footer
pl

Loading Results

Business Intelligence (BI)

Posłuchaj wywiadu o business intelligence z Adamem Aleksandrowiczem - CFO Grupy Integer.pl, właścicielem marki InPost

Szybkie decyzje biznesowe w InPost

O tym, jak dynamicznie rosnący operator logistyczny, oferujący rozwiązania ostatniej mili dla branży e-commerce, wprowadza raportowanie zarządcze na wyższy poziom.

InPost jako system informacji zarządczej (MIS) zastosował rozwiązanie business intelligence w chmurze, które daje szybki dostęp do rzetelnej informacji o całej organizacji w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca na ziemi.

Posłuchaj wywiadu z Adamem Aleksandrowiczem, CFO Grupy Integer.pl, właściciela marki InPost, który opowiada o pomyśle firmy na rozwiązanie pozwalające dostarczać wiarygodną informację zarządczą z dnia na dzień, nie kosztuje wiele milionów i można je zbudować w krótkim czasie. Jakie korzyści Adam Aleksandrowicz widzi z wdrożenia nowego systemu oraz co osiągnęła firma przy okazji wdrożenia? Zapraszamy do obejrzenia wywiadu.

Playback of this video is not currently available

Strategiczne informacje dostępne na jeden “click”

Przy wciąż rosnącym biznesie, a także tak dynamicznym i konkurencyjnym, jak obsługa przesyłek, niezwykle istotne jest, aby wszystkie kluczowe wskaźniki mieć nieustannie pod kontrolą. Nie można pozwolić sobie na raportowanie z 30-dniowym opóźnieniem.

“Mając dostęp do szczegółowych informacji, jesteśmy w stanie dużo lepiej zrozumieć całą customer lifetime value oraz szczegółowo przeanalizować z jakich usług poszczególne segmenty naszych klientów korzystają, jakie są realne koszty świadczenia tych usług oraz jak strategicznie powinniśmy podejść do kwestii polityki cenowej i gdzie w tym zakresie mamy rezerwy lub popełniamy błędy. Możemy to analizować na poziomie pojedynczego klienta, linii produktowej czy usługi, co daje kombinacje kilkudziesięciu tysięcy elementów – wszystko dostępne na kliknięcie. To ma ogromne przełożenie na decyzje biznesowe dotyczące rentowności naszej działalności, które możemy podejmować obecnie w dużo krótszym czasie.”

- Mówi Adam Aleksandrowicz, CFO Grupy Integer.pl.

’’

Wizualizacja danych jest sposobem na optymalizację raportowania zarządczego, co ma bezpośredni wpływ na szybkość podejmowania decyzji biznesowychRaporty zarządcze przygotowywane w Excel mogą zawierać niespójne dane, co powoduje trudności z określeniem i egzekwowaniem KPIs. Dobrze zaprojektowane rozwiązanie BI daje błyskawiczny dostęp do aktualnych danych systemowych, a interaktywne wizualizacje pozwalają w sposób intuicyjny przeprowadzać analizy oraz podejmować właściwe decyzje biznesowe na każdym szczeblu organizacji.Wdrażanie tego typu rozwiązań w modelu zwinnym (agile) powoduje, że są one w stanie szybko dostosować się do zmian, które zachodzą w organizacji - nowe produkty, nowe inicjatywy, zmiany w systemach źródłowych, wdrożenia nowych systemów. Dashboard to świetne narzędzie, które daje wgląd w biznes w dowolnej chwili, na poziomie dużych liczb, i w szczegółach, także na urządzeniach mobilnych, bez potrzeby czekania na prezentacje i excele, umożliwiając błyskawiczną identyfikację trendów, powiązań oraz nietypowych sytuacji.

Marcin Makusak, Partner PwC, data analytics

Zobacz jak firmy zmieniają się pod wodzą nowoczesnych CFO - zainspiruj się pozostałymi historiami
 

{{filterContent.facetedTitle}}

Skontaktuj się z nami

Mariusz  Dziurdzia

Mariusz Dziurdzia

Partner, finanse i transformacja biznesu, PwC Polska

Tel.: +48 502 184 117

Marcin Makusak

Marcin Makusak

Partner, PwC Polska

Tel.: +48 502 184 718

Obserwuj nas