Business Intelligence (BI)

Posłuchaj wywiadu o business intelligence z Adamem Aleksandrowiczem - CFO Grupy Integer.pl, właścicielem marki InPost

Szybkie decyzje biznesowe w InPost

O tym, jak dynamicznie rosnący operator logistyczny, oferujący rozwiązania ostatniej mili dla branży e-commerce, wprowadza raportowanie zarządcze na wyższy poziom.

InPost jako system informacji zarządczej (MIS) zastosował rozwiązanie business intelligence w chmurze, które daje szybki dostęp do rzetelnej informacji o całej organizacji w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca na ziemi.

Posłuchaj wywiadu z Adamem Aleksandrowiczem, CFO Grupy Integer.pl, właściciela marki InPost, który opowiada o pomyśle firmy na rozwiązanie pozwalające dostarczać wiarygodną informację zarządczą z dnia na dzień, nie kosztuje wiele milionów i można je zbudować w krótkim czasie. Jakie korzyści Adam Aleksandrowicz widzi z wdrożenia nowego systemu oraz co osiągnęła firma przy okazji wdrożenia? Zapraszamy do obejrzenia wywiadu.

loading-player

Playback of this video is not currently available

Strategiczne informacje dostępne na jeden “click”

Przy wciąż rosnącym biznesie, a także tak dynamicznym i konkurencyjnym, jak obsługa przesyłek, niezwykle istotne jest, aby wszystkie kluczowe wskaźniki mieć nieustannie pod kontrolą. Nie można pozwolić sobie na raportowanie z 30-dniowym opóźnieniem.

“Mając dostęp do szczegółowych informacji, jesteśmy w stanie dużo lepiej zrozumieć całą customer lifetime value oraz szczegółowo przeanalizować z jakich usług poszczególne segmenty naszych klientów korzystają, jakie są realne koszty świadczenia tych usług oraz jak strategicznie powinniśmy podejść do kwestii polityki cenowej i gdzie w tym zakresie mamy rezerwy lub popełniamy błędy. Możemy to analizować na poziomie pojedynczego klienta, linii produktowej czy usługi, co daje kombinacje kilkudziesięciu tysięcy elementów – wszystko dostępne na kliknięcie. To ma ogromne przełożenie na decyzje biznesowe dotyczące rentowności naszej działalności, które możemy podejmować obecnie w dużo krótszym czasie.”

- Mówi Adam Aleksandrowicz, CFO Grupy Integer.pl.

’’

Wizualizacja danych jest sposobem na optymalizację raportowania zarządczego, co ma bezpośredni wpływ na szybkość podejmowania decyzji biznesowychRaporty zarządcze przygotowywane w Excel mogą zawierać niespójne dane, co powoduje trudności z określeniem i egzekwowaniem KPIs. Dobrze zaprojektowane rozwiązanie BI daje błyskawiczny dostęp do aktualnych danych systemowych, a interaktywne wizualizacje pozwalają w sposób intuicyjny przeprowadzać analizy oraz podejmować właściwe decyzje biznesowe na każdym szczeblu organizacji.Wdrażanie tego typu rozwiązań w modelu zwinnym (agile) powoduje, że są one w stanie szybko dostosować się do zmian, które zachodzą w organizacji - nowe produkty, nowe inicjatywy, zmiany w systemach źródłowych, wdrożenia nowych systemów. Dashboard to świetne narzędzie, które daje wgląd w biznes w dowolnej chwili, na poziomie dużych liczb, i w szczegółach, także na urządzeniach mobilnych, bez potrzeby czekania na prezentacje i excele, umożliwiając błyskawiczną identyfikację trendów, powiązań oraz nietypowych sytuacji.

Marcin Makusak, Partner PwC, data analytics

Zobacz jak firmy zmieniają się pod wodzą nowoczesnych CFO - zainspiruj się pozostałymi historiami
 

{{filterContent.facetedTitle}}

Zapisz się na newsletter i otrzymaj materiał premium dla CFO 
"Jak inteligentna automatyzacja zmieni rolę dyrektorów finansowych"

* pola obowiązkowe

Poprzez kliknięcie przycisku “Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji handlowych, w szczególności newsletterów, od PwC. Każda komunikacja jaką do Ciebie skierujemy będzie zawierała opcję wycofania subskrypcji. Zgodę możesz również wycofać w każdym czasie poprzez wysłanie wiadomości na adres pl_privacy@pwc.com.

Administratorem Twoich danych osobowych jest PwC Advisory spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. lub inna spółka z sieci PwC, w imieniu której wysyłany jest newsletter (lista spółek znajduje się tutaj), z siedzibą w Warszawie (00-633) przy ul. Polnej 11. Dane osobowe przetwarzane będą w celu wysyłania informacji handlowych, w szczególności newslettera. Pełną informację o przetwarzaniu danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Skontaktuj się z nami

Mariusz Dziurdzia

Partner, finanse i transformacja biznesu, PwC Polska

Tel.: +48 502 184 117

Marcin Makusak

Partner, PwC Polska

Tel.: +48 502 184 718

Grzegorz Łaptaś

Partner, PwC Polska

Tel.: +48 513 092 846

Mikołaj Woźniak

Partner, PwC Polska

Tel.: +48 519 507 449

Obserwuj nas
Hide