Michał Rams i Stanisław Żemojtel dołączają do PwC Legal, wzmacniając kompetencje kancelarii w zakresie rozwiązywania sporów sądowych

Do kancelarii PwC Legal dołącząją Michał Rams i Stanisław Żemojtel, eksperci z zakresu prawa karnego skarbowego i gospodarczego. Michał Rams zostanie liderem zespołu White Collar Crime, a Stanisław Żemojtel liderem zespołu Commercial & Regulatory Litigation.

W związku z rosnącą liczbą sporów o charakterze karnym skarbowym oraz coraz większą presją ze strony administracji skarbowej na przedsiębiorców, kompetencje obu nowych prawników są kluczowe, aby kancelaria PwC Legal mogła zapewnić klientom kompleksowe wsparcie w najbardziej newralgicznych obszarach. Kwestie takie jak transparentność podatkowa, czy minimalizowanie ryzyka sankcji osobistej menedżerów firm będą z pewnością zyskiwały na znaczeniu.

Jacek Pawłowski, partner w kancelarii PwC Legal
Michał Rams

Michał Rams, adwokat, w kancelarii PwC Legal obejmie stanowisko lidera zespołu White Collar Crime i będzie odpowiedzialny za zagadnienia z obszaru prawa karnego skarbowego i gospodarczego. 

Michał posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu złożonych postępowań karnych, w tym karnych skarbowych, w odniesieniu do przestępstw związanych z uszczupleniami oraz wyłudzeniami należności publicznoprawnych w zakresie podatku VAT, CIT oraz PIT. Doradza klientom w kwestiach zarządzania ryzykiem podatkowym, w tym odpowiedzialności karnej członków zarządu. 

Doświadczenie Michała obejmuje także prowadzenie postępowań z zakresu prawa karnego gospodarczego. Przed rozpoczęciem współpracy z PwC Legal przez ponad 11 lat był związany z kancelarią Kardas & Kardas, gdzie ostatnio pełnił funkcję młodszego partnera. Jest autorem publikacji naukowych z zakresu prawa karnego materialnego oraz procesowego.

Stanisław Żemojtel

Stanisław Żemojtel, adwokat, w kancelarii PwC Legal będzie pełnił rolę lidera zespołu Commercial & Regulatory Litigation. 

Stanisław specjalizuje się w postępowaniach sądowych, administracyjnych i arbitrażowych. Doradza i reprezentuje klientów w sporach gospodarczych przed sądami powszechnymi wszystkich instancji oraz sądami arbitrażowymi. Posiada szczególnie bogate doświadczenie w prowadzeniu sporów dla klientów z sektora telekomunikacyjnego oraz inwestycyjno-budowlanego, infrastrukturalnego, handlowego i bankowego. Został wyróżniony w rankingu Legal 500 EMEA 2017 i 2018 jako „Next generation lawyer” w kategorii rozwiązywania sporów.

Skontaktuj się z nami

Jacek Pawłowski

Partner PwC Legal, Radca Prawny, PwC Polska

Tel.: +48 519 507 077

Michał Gołębiewski

Menedżer ds. PR, PwC Polska

Tel.: +48 519 504 245

Obserwuj nas