PSPP Kraków - nowa inicjatywa dla prawników przedsiębiorstw w Krakowie

19/12/18

Polskie Stowarzyszenie Prawników Przedsiębiorstw (PSPP) oraz kancelaria PwC Legal 22 listopada 2018 r., zaingurowały działalność PSPP w Krakowie

PSPP oraz kancelaria PwC Legal wspólnie tworzą pierwszą w tym regionie platformę wymiany myśli i doświadczeń osób odpowiedzialnych za sprawy prawne przedsiębiorstw. Naszym celem jest integracja środowiska prawniczego i edukacja. Pod szyldem PSPP Kraków dyskutujemy o biznesie, aktualnych trendach rynkowych, najważniejszych zmianach w prawie, bieżących i strategicznych wyzwaniach stojących przed działami prawnymi.

W ramach inicjatywy PSPP Kraków organizujemy kwartalne, bezpłatne spotkania osób odpowiedzialnych za sprawy prawne przedsiębiorstw na południu Polski. Pierwsze tego typu warsztaty i inauguracyjna kolacja odbyły się w listopadzie w Hotelu Kossak w Krakowie.

Podczas spotkania omawialiśmy projekt nowej ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych oraz przedstawiliśmy raport LegalTech: Nowe technologie w pracy prawników i transformacje działów prawnych na temat technologii i usprawnień stosowanych w departamentach prawnych i ewolucji specyfiki zawodu prawnika w Polsce i na świecie.

 

Kolejne spotkania PSPP Kraków będą poświęcone takim kwestiom jak:
  • najnowsze zmiany w prawie;
  • wyzwania działów prawnych: rekrutacja dobrych prawników, zarządzanie zespołem, work-life balance;
  • dział prawny a podatki: współpraca z CFO i dyrektorem podatkowym, MDR (mandatory disclosure reporting).

Już teraz serdecznie zapraszamy.

 

Skontaktuj się z nami

Jacek Pawłowski

Jacek Pawłowski

Partner PwC Legal, Radca Prawny, PwC Polska

Tel.: +48 519 507 077

Obserwuj nas