Centra Usług Wspólnych (CUW)

Zamieniając wizję w działanie

Poprawa efektywności, wzrost produktywności 

Obecnie na rynku globalnym można zaobserwować wyraźny kierunek wykorzystywania outsourcingu i offshoringu czy też, bardziej ogólnie, przenoszenia zarządzania różnymi procesami do krajów o niskich kosztach

Ten trend jest także obecny w Europie Środkowo-Wschodniej, która dysponuje wysoko wykwalifikowanymi i utalentowanymi, a jednocześnie tanimi pracownikami.

Organizacje, które osiągnęły pewien poziom dojrzałości biznesowej, tworzą centra doskonałości dla kluczowych działań, takich jak badania, rozwój produktów czy usługi prawno-podatkowe. Ciężar wdrażania usług wspólnych i outsourcingu przesuwa się w kierunku postrzegania tych obszarów jako sposobu na zdobycie strategicznej przewagi, a nie tylko obniżania kosztów.

Ogromną wagę przykłada się też do tzw. multi-sourcingu, czyli dziedziny, w której outsourcing i automatyzacja procesów mają do odegrania ważną rolę. Funkcjonując w sposób zintegrowany zapewniają one płynne świadczenie usług. W rezultacie najważniejsze filary globalnego sourcingu – outsourcing, usługi wspólne, offshoring i automatyzacja procesów – stały się dobrze ugruntowanymi strategiami biznesowymi, a niektórzy mówią nawet o początku ery partnerstwa opartego na współpracy.

 

Skontaktuj się z nami

Roman Lubaczewski

Roman Lubaczewski

Partner

Tel.: +48 22 746 4319

Adam Jamioł

Adam Jamioł

Partner

Tel.: +48 502 184 720

Obserwuj nas