Raport Zrównoważonego Rozwoju PwC Polska 2021/2022

Community

of Solvers

Community of Solvers

Tworzymy społeczność ekspertów, którzy kierują się wspólnymi wartościami. Wierzymy, że problemy najlepiej rozwiązywać w zespole.

Pobierz Raport

Community of solvers

„Mamy ambicję, aby ESG stało się integralną częścią działalności nie tylko naszej firmy, ale również każdego przedsiębiorstwa w Polsce.”

Adam Krasoń

Prezes Zarządu PwC Polska„Zaufanie nie jest możliwe bez transparentności działań, dlatego przygotowaliśmy pierwszy raport zrównoważonego rozwoju PwC w Polsce.”

Ewelina Niewińska

Dyrektorka Rozwoju Biznesu PwC Polska

Pobierz Raport

Adam Krasoń
Prezes Zarządu PwC Polska

Rok wspólnego rozwiązywania problemów

W tym roku agresja Rosji na Ukrainę, kryzys energetyczny, trwająca pandemia COVID-19, rosnąca inflacja i pilna potrzeba zajęcia się przyspieszającą zmianą klimatu złożyły się na najtrudniejszy zestaw globalnych wydarzeń w życiu każdego z nas. Tak trudnym wyzwaniom możemy sprostać tylko wspólnie: kiedy ludzie o różnych umiejętnościach łączą siły, żeby rozwiązywać złożone problemy, a biznes bierze odpowiedzialność za swój wpływ na społeczeństwo, środowisko i gospodarkę.

Siłą napędową naszego sukcesu są nasi ludzie. Jestem dumny z pracy, jaką nasi pracownicy wykonali w tym roku w Polsce, w naszym regionie i na całym świecie. To prawdziwe Community of Solvers. Wspieramy naszych klientów i wnosimy pozytywny wkład w otoczenie zewnętrzne, które łączy nas wszystkich. Dziękuję każdemu z nich za ciężką pracę, entuzjazm i wytrwałość.

Globalna strategia PwC – The New Equation - ogłoszona w czerwcu 2021 roku jest odpowiedzią na to, co nasi klienci i wszystkie zainteresowane strony na całym świecie mówią nam o swoich potrzebach: pomocy w budowaniu zaufania i osiąganiu trwałej długoterminowej wartości. Od naszego wspierania rygorystycznych standardów sprawozdawczości w zakresie zrównoważonego rozwoju po naszą pracę nad tym, jak system podatkowy może służyć interesowi publicznemu i jakie technologie wybrać - by być najbardziej efektywnym i gotowym na globalne wyzwania. 

Po raz pierwszy oddaję w Państwa ręce raport o zrównoważonym rozwoju PwC Polska. Wiem, że to dla nas jedynie dobry początek. Wiem, że mamy już pewne osiągnięcia w obszarze działań ESG - dotyczących ochrony środowiska, spraw społecznych i ładu korporacyjnego. Wiem też, że w wielu obszarach wciąż wiele pracy przed nami. Stawiamy jednak na autentyczny proces zwiększania świadomości i edukacji związanej z ESG. Zaczynamy od siebie i jednocześnie wzmacniamy w tym procesie także każdego z naszych klientów. ESG to nie wymóg formalny, to zmiana na stałe oraz szansa na rozwój organizacji i zwiększenie przewagi konkurencyjnej.

Adam Krasoń, Partner Zarządzający i Prezes Zarządu PwC Polska


Nasza droga ku zrównoważonemu rozwojowi

PwC Polska to przede wszystkim eksperci, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem wspierają przedsiębiorstwa w mierzeniu się z kluczowymi wyzwaniami teraźniejszości. Realizując założenia globalnej strategii biznesowej PwC - The New Equation chcemy być liderem zmian. Mamy ambicję, aby ESG (Environmental, Social, Governance) stało się integralną częścią działalności nie tylko naszej firmy, ale również każdego przedsiębiorstwa w Polsce.

W tym roku po raz pierwszy publikujemy nasz Raport Zrównoważonego Rozwoju w oparciu o Protokół GHG oraz Standardy GRI. Podczas jego tworzenia najważniejsza była dla nas transparentność - wiemy, że są obszary, które wymagają od nas wzmożonego wysiłku. Daje Nam to jednak możliwość lepszego zrozumienia wyzwań stojących przed naszymi interesariuszami oraz spersonalizowanego wsparcia ich na drodze ku zrównoważonemu rozwojowi.


Kluczowe wskaźniki PwC Polska

Community of solvers

Dowiedz się więcej o naszych działaniach
wybierając poszczególne sekcje

Kapitał ludzki

Pracujemy kierując się wspólnymi wartościami

Dowiedz się więcej

Zaangażowanie społeczne

Budujemy zaufanie w biznesie i społeczeństwie

Dowiedz się więcej

Zrównoważony biznes

Wpływamy na zrównoważoną przyszłość biznesu

Dowiedz się więcej

Troska o klimat

Działamy w trosce o klimat

Dowiedz się więcej

Jakość i przejrzystość

Zapewniamy jakość i przejrzystość

Dowiedz się więcej

Skontaktuj się z nami

Jakub Kurasz

Jakub Kurasz

Dyrektor, Lider ds. Komunikacji, PwC Polska

Tel.: +48 601 289 381

Paulina Koszewska

Paulina Koszewska

Menedżerka ds. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, PwC Polska

Tel.: +48 519 506 294

Obserwuj nas