Doradzamy

od strategii do wdrożenia

W burzliwych czasach, strategia jest ważniejsza niż kiedykolwiek. Firmy z jasno określoną i konsekwentnie realizowaną strategią potrafią lepiej skupić się na kluczowych kompetencjach odróżniających je od konkurencji, budując swoją przewagę konkurencyjną.

Czołowe firmy zdają sobie sprawę, że potrzebują modelu biznesowego, który pozwoli odzwierciedlić strategię firmy w jej operacjach i pomoże utrzymać odporność w obliczu ciągłych zmian. 

Firmy muszą zrobić dużo więcej niż usprawnić istniejące procesy. Potrzebują kompleksowej transformacji wspartej rozwiązaniami technologicznymi, która wymaga zarówno opracowania strategii jak i kompleksowego wdrożenia.

Krzysztof Badowski, Partner PwC, Lider zespołu strategii oraz zespołu dóbr konsumenckich i handlu detalicznego

Odpowiadając na te wyzwania połączyliśmy w PwC mocne kompetencje strategiczne z warsztatem wdrożeniowym.

W 2014 r. w  Polsce dołączył do nas zespół ekspertów z międzynarodowej firmy doradztwa strategicznego, na świecie przejęliśmy firmę Booz & Company - obecnie jako część PwC działa ona pod marką Strategy&.

W tym roku przejęliśmy firmę Fern Partners, specjalizującą się w obszarze strategii cenowych oraz zwiększania przychodów, a także Grupę Outbox, lidera na europejskim rynku innowacyjnych rozwiązań technologicznych, rozszerzając nasze kompetencje o wdrożenia z obszaru CRM, Customer Experience, marketing automation, e-commerce, technologii mobilnych oraz transformację cyfrową w oparciu o rozwiązania w chmurze.

Co oferujemy, czyli kluczowe obszary naszych usług

Dzięki naszej filozofii “od strategii do wdrożenia” możemy zaoferować Twojej firmie unikalne połączenie kompetencji z zakresu doradztwa strategicznego, transformacji przedsiębiorstw oraz szeroko rozumianych operacji firm, uwzględniających poza tradycyjnymi obszarami produkcji, zakupów, łańcucha dostaw również rozwój nowych produktów i usług, revenue growth czy customer experience. Dopełnieniem Twoich potrzeb są wdrożenia innowacyjnych technologii IT.

Jak działamy, czyli nasze doświadczenie w sektorach

Posiadamy doświadczenie strategiczne i operacyjne w bardzo wielu branżach. Znamy ich specyfikę, wyzwania i sytuację konkurencyjną. Dlatego łatwiej zrozumieć nam Twoje potrzeby.

Do poszczególnych branż dedykowaliśmy doradców posiadających specjalistyczną wiedzę i praktyczną umiejętność rozwiązywania problemów specyficznych dla danego sektora. Z ich pomocą pomagamy naszym klientom ksztaltować rozwój poszczególnych branż i wyposażamy w narzędzia potrzebne do tego, by rozwijać ich firmy.

Odpowiadamy na trendy i wyzwania rynkowe

Niezależnie, czy branża jest stosunkowo stabilna czy wykazuje szybkie zmiany, coraz trudniej jest dzisiaj realizować strategie. Technologie digital zmieniają sposób, w jaki i my i klienci rozumiemy wartość.  Priorytety klientów zmieniają się szybciej niż kiedykolwiek. Konkurenci pojawiają się z zupełnie nowymi modelami biznesowymi. Odpowiadamy na te trendy, wykorzystujemy zaawansowane metody analizy danych oraz możliwości najnowszych technologii, by opracować i wdrożyć Twoją strategię biznesową odpowiadającą na najnowsze wyzwania rynkowe. 

Digitalizacja

Firmy na całym świecie stoją przed wyzwaniami gospodarki elektronicznej. Pomożemy Ci usprawnić i dopasować strategię biznesową do nowej rzeczywistości, uwzględniając zarówno korzyści jak i ryzyka jakie niesie za sobą era internetu.

Więcej o digitalizacji

Data analytics

W świecie, w którym zasoby danych rosną corocznie o 40%, a niska jakość informacji obniża przychody operacyjne firm nawet o 35%, umiejętność korzystania  z danych nie jest już dodatkowym atutem, lecz podstawą efektywnego funkcjonowania firm na rynku.

Więcej o Data analytics

Drony

Technologia dronowa zrewolucjonizowała sposób, w jaki przedsiębiorstwa mogą pozyskiwać kompleksowe dane o niespotykanej dotąd jakości, a następnie wykorzystywać je w celu podejmowanie lepszych decyzji biznesowych.

Więcej o dronach

Skontaktuj się z nami

Krzysztof Badowski

Partner, PwC Polska

Tel.: +48 608 333 277

Michał Mazur

Partner, PwC Polska

Tel.: +48 502 184 684

Obserwuj nas